Het seizoen van de graafmachines
Productnieuws van Wacker Neuson voorjaar 2026
In het voorjaar presenteert Wacker Neuson drie nieuwe minigraafmachines in de 2-tons klasse, evenals een afstandsbediende sleuvenwals met stampvoeten. Deze innovaties dragen bij aan een verhoogde efficiëntie op de bouwplaats en ondersteunen klanten in hun productiviteit.
Meer dan een minigraafmachine: ET18, ET20 en ET25
Met de drie modellen ET18, ET20 en ET25 brengt Wacker Neuson een nieuwe generatie minigraafmachines in de 2-tons klasse op de markt, met een innovatief technisch ontwerp. Bij de ontwikkeling lag de focus op toepassingsmogelijkheden, efficiëntie en dagelijks bedieningscomfort op de bouwplaats.
Een unieke eigenschap in deze klasse is het parallel aangestuurde extra hydraulische circuit, dat eenvoudig via een druk op de knop op de joystick kan worden geselecteerd en bediend, zonder handmatig om te schakelen. Een hoge werkefficiëntie is doorslaggevend in de dagelijkse praktijk: ook wanneer meerdere bewegingen gelijktijdig worden uitgevoerd, laten de minigraafmachines zich soepel en gecontroleerd bedienen.
Wie putten wil uitgraven of nauwkeurig langs bestaande randen moet werken, profiteert van de bedieningslogica die is overgenomen van grotere graafmachinemodellen. Die zorgt voor een intuïtieve en precieze aansturing.
De standaarduitrusting omvat een hydraulisch verstelbaar telescopisch onderstel met een minimale spoorbreedte van 990 mm (ET18 en ET20) of 1.100 mm (ET25), voor doorgangen met beperkte breedte. Voor werkzaamheden op hellingen of langs trottoirbanden kan de bovenwagen bij alle drie de modellen dankzij het optionele, traploos kantelbare VDS-systeem verticaal worden gepositioneerd.
Bij het wisselen van uitrustingsstukken, zoals graafbakken, slotenbakken of hydraulische hamers, verkort de geïntegreerde snelwisselfunctie met twee knoppen en de drukontlasting in de cabine de voorbereidingstijd aanzienlijk.
Veilig en overtuigend resultaat: de nieuwe RT-sleuvenwals
Met de nieuwe radiografisch bestuurde RT-sleuvenwals zet Wacker Neuson nieuwe maatstaven op het vlak van veiligheid, bedieningscomfort en efficiëntie. De wals voldoet aan de Europese norm EN 474 en beschikt over een gecombineerd radio- en infraroodafstandsbedieningssysteem.
Waar het radiosignaal zorgt voor een stabiele gegevensoverdracht tussen de machine en de afstandsbediening, bewaakt het infraroodsysteem permanent de directe zichtlijn. Dat verhoogt de veiligheid voor zowel de machinist als andere personen op de bouwplaats. Wordt die zichtlijn onderbroken, bijvoorbeeld in diepe of bochtige sleuven, achter gebouwen of in hoeken, dan stopt de machine automatisch.
Alle bedieningsfuncties liggen in handen van de operator. Een ledscherm toont informatie over bedrijfsuren, onderhoud en diagnose. De gepatenteerde functie Return-to-Center brengt de wals automatisch terug in een rechte stand, zonder tussenkomst van de operator. Dat vereenvoudigt een gelijkmatige verdichting, vooral in lange sleuven en bij toepassingen in leidingbouw en nutsvoorzieningsinfrastructuur.
De grote brandstoftank van de sleuvenwals maakt langere inzetintervallen mogelijk, zodat verdichtingswerkzaamheden zonder tussentijds tanken kunnen doorgaan. De aandrijfmotor en het in het trommellichaam geïntegreerde trilmechanisme zijn ontworpen om tijdens de eerste 1.000 bedrijfsuren onderhoudsvrij te blijven. In combinatie met geoptimaliseerde onderhoudstoegang helpt dit stilstand op veeleisende infrastructuurwerven te beperken.
Nieuw: batterij-aangedreven vlindermachines in twee formaten
Binnen het segment van de vlindermachines breidt Wacker Neuson zijn productportfolio uit met twee nieuwe elektrische modellen die werken met de beproefde BatteryOne-accu. Beide machines onderscheiden zich door hun gebruiksgemak en een inzetduur van een volledige werkdag.
Ze maken het mogelijk om beton binnenshuis glad af te werken, bijvoorbeeld voor vloerplaten in bedrijfshallen of parkeergarages, zonder lokale uitlaatgasemissies.
