Zagen Partnercontent

Hogere productiecapaciteit, maar lagere werkdruk

Nieuwste zaagmachine doet efficiëntie bij Jametal stijgen

Van dag- en nachtwerk naar een productie die gestroomlijnd en nauwkeurig verloopt zonder nog langer onmogelijke werkuren te presteren. Bij Jametal, onderdelenproducent en verwerker van metalen profielen, zochten ze een manier om de productie van onderdelen beter te laten lopen. Ze zijn in hun opzet geslaagd dankzij de investering in een nieuwe zaagmachine, voorgesteld door hun partner Mema Machinery & Tools.

Familiebedrijf

Herwig (MEMA) Maxim en Martine (Jametal)
Herwig Van Woensel (Mema), Maxim Janssens en Martine De Kerpel (Jametal)

Jametal is een familiebedrijf opgericht in 1998 en gevestigd in Erpe-Mere. Het wordt geleid door Martine De Kerpel, medeoprichter en zaakvoerder en haar zoon, Maxim Janssens. Als maakloonwerker richt het bedrijf zich hoofdzakelijk op de productie van onderdelen bestemd voor de bouwsector. Zo vervaardigen ze onder meer beugels om zonnepanelen mee te bevestigen of inbouwspots uit aluminium.

Omvangrijk machinepark

Dankzij een uitgebreid machinepark met CNC-freesmachines en draaibanken, ponsmachines en zaagmachines kan het productieteam van Jametal onderdelen uit metaal en kunststof vervaardigen, zowel in grote series als enkelstuks. Het team van Jametal is ook in staat zelf matrijzen te produceren, wat de productietijd van bepaalde onderdelen met een aantal weken verkort.

afgewerkt aluminium stuk Jametal
Afgewerkt aluminium stuk gefabriceerd door Jametal

"Hoe groter de te produceren serie, hoe leuker de uitdaging", klinkt het enthousiast bij Maxim Janssens. "Zeker met onze nieuwe zaagmachine is onze productiecapaciteit enorm gestegen. Nu bestaat de uitdaging er niet langer in om alle werkstukken verzaagd te krijgen, maar om dat op de meest efficiënte manier te doen door tot wel acht profielen tegelijk te verzagen", voegt hij er nog aan toe.

Onderdeel verzaagd op de nieuw JIH-I zaagmachine
Onderdeel dat wordt geproduceerd en samengesteld bij Jametal

24/7 en dat 7 op 7

Daar waar de bewerkingscapaciteit van het productieatelier volstond om de verschillende grote series te behandelen, schoot de zaagcapaciteit steeds vaker tekort. "Vroeger moest ik in het weekend en 's nachts nog naar onze productie om een nieuw werk op te starten op onze zaagmachine. Anders kregen we het gewoon niet gebolwerkt", zegt Maxim. Een scenario dat verholpen kon worden met de juiste uitbreiding van het machinepark.

Jametal zocht een krachtige machine om snel zware profielen in grote hoeveelheden braamloos te kunnen verzagen, met een betrouwbaar stuk als resultaat. Daarvoor raadde Mema de machine JIH-I NC24LS aan

GROOT AANDEEL ZAAGWERK

In het bewerkingsproces start Jametal hoofdzakelijk met te verzagen lange aluminium profielen. Als het productieteam de profielen niet tijdig kon verzagen, volgden ook frees-, draai- en ponsbewerkingen later, wat negatieve gevolgen had voor de leveringstermijnen. Daarom startte de zoektocht naar een nieuwe zaagmachine die het werk op de oude machine kon verlichten. Het Jametal duo stapte met die vraag vastberaden naar Mema Machinery & Tools, een partner waar ze al 25 jaar hun vertrouwen in leggen.

Verzaagde profielen op JIH-I NC24LS
Verzaagde profielen op JIH-I NC24LS

Door het belang van de zaagbewerkingen in het productieproces wil de onderdelenproducent voorzien zijn op eventuele uitval. Mocht de oude zaagmachine defect zijn, dan kan de nieuwste aanwinst het werk tijdelijk overnemen. "We kunnen het ons niet veroorloven dat de productie stilvalt door een defect aan de zaagmachine. Daarom kon de aanschaf van een tweede niet uit blijven", zegt Martine De Kerpel, CEO van Jametal.

Lagere werkdruk

nauwkeurig werkpaard

Nieuwe zaagmachine JIH-I NC24LS
Nieuwe zaagmachine JIH-I NC24LS

Jametal zocht een krachtige machine om snel zware profielen in grote hoeveelheden braamloos te kunnen verzagen, met een betrouwbaar stuk als resultaat. Daarvoor raadde Mema de machine JIH-I NC24LS aan. Zo haalt Jametal een krachtige servomotor en een vermogen van 15 pk in huis. Dat hoog vermogen is de sleutel tot precisie, nog zo'n vereiste van het bedrijf. Dankzij enerzijds het grote zaagblad, maar anderzijds ook de robuustheid en de kracht van de machine, wordt een optimale zaagsnede bereikt. Daarenboven draagt de servomotor extra bij tot de stabiliteit.

"De precisie van de machine is erg hoog, waardoor we in sommige gevallen een extra bewerking kunnen vermijden", zegt Maxim tevreden. Daar waar bij de oude zaagmachine gezaagde werkstukken vaak nog even gefinetuned moesten worden met een frees, zijn de verzaagde profielen op de nieuwe zaagmachine meteen correct.

Dankzij enerzijds het grote zaagblad, maar anderzijds ook de robuustheid en de kracht van de machine wordt een optimale zaagsnede bereikt

Maxim Janssens (Jametal)
Maxim Janssens (Jametal)

Door het lage verbruik van perslucht bij de JIH-I zaagmachine zijn de prestaties in mindere mate afhankelijk van de aanwezigheid ervan. "Mocht er een wegval zijn van perslucht, dan kan deze zaagmachine nog steeds goed presteren. Dankzij het lage persluchtverbruik kunnen we nog wat besparen ook", voegt Maxim er nog aan toe.

De nieuwe zaagmachine moest niet alleen nauwkeurig, krachtig, zuinig en snel zijn, maar vooral ook compact, aangezien de vrije ruimte in de productiehal van Jametal beperkt was. "Je krijgt waar voor je geld met deze compacte, performante machine met een groot zaagblad, gebouwd door mensen die kennis van zaken hebben", besluit Maxim.

25 jaar partner

Herwig Van Woensel (MEMA) en Maxim Janssens
Herwig Van Woensel (Mema) en Maxim Janssens van Jametal voor de nieuwe zaagmachine

Van groot belang voor de metaalbewerker bij een leverancier is service. Daarom kiest Jametal sinds 1998 steevast voor Mema. "We hechten veel belang aan lokale verankering en technische kennis", klinkt het. Wanneer er zich problemen voordoen, dienen deze zo snel mogelijk opgelost te worden om productiestilstand te vermijden.

"Ik ben opgegroeid met Mema", vertelt Maxim. "Mijn ouders werken al jaren samen met de firma. En zo bouw je vertrouwen op. Ik weet dat wanneer we een probleem hebben, we altijd snel en correct geholpen worden door de technische medewerkers. Iedereen stelt er onze belangen voorop en werkt samen naar een oplossing op maat van onze uitdagingen. Ook voert Mema in veel gevallen zelf herstellingen uit. Wanneer een onderdeel versleten of kapot is, wordt het vervangen voor we het goed en wel beseffen", klinkt het.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
Geschreven door Astrid Vereecke25 oktober 2023
company corner

MEMA MACHINERY & TOOLS

NIJVERHEIDSSTRAAT 12, LONDERZEEL 1840Meer info
DraaibankenFreesmachinesZagenSlijp- & polijstmachinesBewerkingscentraMetaalplaat plooien
Print Magazine

Recente Editie
28 augustus 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine