Drukke zomer op vastgoedmarkt heeft gevolgen

Verlaging registratierechten kan renovatieritme ten goede komen

Sinds 1 juni 2018 zijn de registratierechten bij de aankoop van een bestaande woning gedaald van 10% naar 7%. Na die daling was er tijdens de zomermaanden duidelijk een grotere concentratie aan kandidaat-kopers. Dat heeft er echter voor gezorgd dat de huizenprijzen op de schaarse vastgoedmarkt verder zijn opgedreven. De Vlaamse Confederatie Bouw wijst nu op het trage renovatieritme in Vlaanderen.
In Vlaanderen zijn er namelijk nog veel woningen die niet beantwoorden aan de doelstellingen rond energiezuinigheid. Kopers worden vandaag echter onvoldoende aangespoord of hebben onvoldoende middelen om een renovatie uit te voeren. De Vlaamse Confederatie Bouw vraagt dan ook bijkomende inspanningen van de Vlaamse regering om de toename van het aantal transacties op de vastgoedmarkt om te zetten in bijkomende renovatieactiviteit. Meer korting op registratierechten zou meer budgettaire ruimte kunnen bieden om de nodige energetische ingrepen sneller door te voeren. Zo zouden kopers ook meteen kunnen investeren in de kwaliteit van hun woning.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
Print Magazine

Recente Editie
28 augustus 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine