Viva machines blikt positief terug op Fensterbau
Met voorstelling van tal van nieuwe machines
Tijdens Fensterbau Frontale - van 19 tot en met 22 maart 2024 - lieten we onze klanten kennismaken met een scala aan innovaties. Wie er bij was, kon getuigen van sterke nieuwe productlijnen. Voor wie de voorstelling en demonstraties niet kon bijwonen, vermelden we hier de belangrijkste highlights.
Lasmachines
Verschillende uitvoeringen
Met meer dan 1.000 lasmachines wereldwijd geïnstalleerd, blijven we streven naar innovatie in lastechnologie. Dankzij onze unieke en revolutionaire lasmachine SL4FF EVO die pvc-raamelementen dankzij de V-perfect technologie naadloos kan lassen, zijn we uitgegroeid tot wereldwijde marktleider.
Onze 4-kops lasmachine hebben we intussen ook in RS-uitvoering. Daarbij garanderen we een hoge kwaliteit met een totale cyclustijd van onder de twee minuten. Dat vertaalt zich in een productieverhoging tot meer dan 50% ten opzichte van andere traditionele lasmachines. We hebben deze ook doorontwikkeld naar een 6-kops en 8-kops uitvoering waarmee volledig naadloos tussenstijlen kunnen worden gelast.
2-kopse en 1-kopse uitvoeringen
Voor klanten met beperkte werkruimte, of klanten die behoefte hebben aan een compacte oplossing, bieden we ook een naadloze 2-kops lasmachine in lijn aan.
En voor nog meer flexibiliteit introduceren we een 1-kops lasmachine met variabele hoekinstelling tussen 35° en 180° die automatisch wissellassen, stomplassen ... naadloos kan uitvoeren. Het instellen van de lasnaadbegrenzingsmessen is mogelijk dankzij een elektronische instelling.
Houtimitatie lassen
Specifiek voor de Nederlandse markt introduceerden we ten slotte ook de EVO WOOD, de eerste en enige lasmachine wereldwijd die kunststof raamelementen volledig naadloos en zonder enige nabewerking kan lassen in houtimitatie verbinding én in 45°.
Automatisering
Naast onze innovaties in lastechnologie richten we ons ook nog steeds op doorgedreven automatisering. We begrijpen de uitdagingen van het aantrekken van geschoold personeel en bieden daarom oplossingen die de afhankelijkheid van handmatige arbeid verminderen.
Stockagesystemen
Onze stockageoplossingen omvatten het automatiseren van gelaste raamelementen. Wanneer de gelaste raamelementen klaar zijn, voorzien wij verschillende systemen om deze automatisch uit te transporteren en te stockeren. We vertrekken steeds van een blanco blad om nadien een volledig geautomatiseerde werkflow uit te tekenen in samenspraak met de vooropgestelde eisen van onze klanten.
Montagetafels
Daaraan gekoppeld kunnen we ook onze (semi-)automatische FAZ-montagetafels voorzien die de operator begeleiden bij elke stap van het proces, van het scannen van barcodes tot het correct plaatsen van beslagdelen tot het uiteindelijk automatisch vastschroeven van het beslag.
Voor deuren, kaders en vleugels hebben we een robot ontwikkeld die naadloos integreert in geautomatiseerde projecten. Deze robot voert nauwkeurige taken uit, zoals boren en vastzetten van beslagdelen, wat resulteert in een consistente en hoogwaardige productie.
Zaagmachines
We hebben ook een nieuwe glaslattenzaag geïntroduceerd die elektronisch gestuurd is en volledig automatisch kan worden ingesteld. Er is hierbij geen nood meer aan steunblokken. Het verzagen gebeurt telkens onder de ideale hoek afhankelijk van het glas.
Een ander opmerkelijk nieuw systeem is onze zaagmachine voor stalen versterkingen, waarmee reststukken aan elkaar kunnen worden gelast en op de correcte manier worden afgekort, waardoor verspilling wordt geminimaliseerd.
Tag application system
Een van onze opvallendste nieuwe producten op Fensterbau was het 'Tag Application System'. Met deze software kan men vanaf een (mobiel) apparaat de volledige status van de machines in het atelier controleren.
Of het nu gaat om onderhoudsbehoeften, wachttijden op onderdelen of productieschema's, onze systemen bieden real-time inzicht vanaf elke locatie.
3D-printing
Tot slot pogen we de pvc-markt op zijn kop te zetten met onze nieuwste innovatie: een machine die 3D-prints kan maken op witte profielen, met dezelfde samenstelling als de profielen.
Van artistieke ontwerpen tot exclusieve decoraties, onze machine opent nieuwe mogelijkheden voor personalisatie en creativiteit: een echte hit op Fensterbau!

